Parohia Matesti

dec2010

* 1 Dec Ziua Nationala a Romaniei - Cu aceasta ocazie Parohia Matesti a primit vizita Membrilor Consiliului Local al com Sapoca in frunte cu domnul primar Manea Iulian, care au depus la Monumentul Eroilor din incinta bisericii, o coroana de flori, in memoria tuturor eroilor neamului romanesc ce au ajutat la infaptuirea Marii Uniri de la 1 dec 1918.

* Tot cu ocazia acestei zile, Parohia Matesti a primit si vizita elevilor Scolii Generale din satul Matesti, ce au sosit la biserica noastra impreuna cu profesorii si dirigintii lor si au sustinut un frumos program artistic legat de momentul Marii Uniri.Multumiri profesorilor si elevilor pentru acest lucru.

* Slujba din ziua Nasterii Domnului (25 dec) , va incepe la ora 5:00 AM, conform traditiei locale.

You are viewing the text version of this site.

Need help? check the requirements page.

Get Flash Player