Parohia Matesti

Carte de Oaspeti

Va rugam semnati in cartea de oaspeti si lasati-ne impresiile dvs

1. Am slujit in aceasta Biserica . Foarte frumoasa!

(Posted on 2013-06-16 13:56:00 by Mihail)
  2. "Biserica strabuna! De mic copil te stiu;
    Cu inima sfioasa pe punti de gand iar viu
    Sa sorb ca si-alta data mireasma de tamaie
    Ce-as vrea-o-ntotdeauna in suflet sa-mi ramaie."
    Ma-ntorc de fiecare data cu drag si smerenie in suflet catre cel mai vechi simbol matestean, Biserica Sf. Imparati Constantin si maica sa Elena.
    Istorie pura, certificata de insusi marele Nicolae Iorga prin inscrierea locasului in Buletinul Comisiei Monumentelor Istorice din 1934, simbolul spiritualitatii matestene aduna, fie la ceas de sarbatoare, fie la momente de cumpana, o intreaga comunitate credincioasa. Zilele acestea am redescoperit mireasma florilor de primavara invaluind cladirea, am vazut smerenia satenilor veniti sa ingrijeasca mormintele si mi-am dat seama ca timpul a statornicit aici credinta prin lucrarea constanta a slujitorilor Bisericii. Onor celor ce pun pret pe cultivarea credintei in sufletele satenilor din Matesti sau lucreaza la aceasta si fie ca timpul sa le confirme lucrarea!

(Posted on 2012-04-06 19:14:00 by Valentina Stefan)
  3. "Biserica strabuna! De mic copil te stiu;
    Cu inima sfioasa pe punti de gand iar viu
    Sa sorb ca si-alta data mireasma de tamaie
    Ce-as vrea-o-ntotdeauna in suflet sa-mi ramaie."

(Posted on 2012-04-06 19:14:00 by Valentina Stefan)
  4. Va multumesc din suflet pentru cuvintele frumoase pe care mi le-ati adresat.Fie ca Bunul Dumnezeu sa va daruiasca sanatate, fericire si un an ce a inceput mai bun ca cel ce a trecut.Dumnezeu sa ne binecuvinteze pe toti, Amin.

(Posted on 2011-01-10 16:34:00 by Pr Laurentiu Stoicescu)
  5. Doresc sa felicit in mod special pe Pr.Laurentiu un model si exemplu de preot de care trebuie sa fim bucurosi! Sfintia sa a pastorit cu multa ravna si mult zel misionar Parohia Spulber din Vrancea unde parintele a ramas si ramane in constiinta enoriasilor ca un energic si adevarat pastor! Felicitari si pastorire rodnica!!!

(Posted on 2010-12-25 15:46:00 by anonim)
  6. Multumesc Teo pentru aprecieri.Sper sa ne vedem in curand..Doamne ajuta!

(Posted on 2010-11-01 10:14:00 by Pr Laurentiu)
  7. Superba biserica...si preotii niste oameni de nota 10! Doamne -ajuta..

(Posted on 2010-05-19 18:23:00 by Ionut M.)
  8. Mii de felicitari pt intreaga ta activitate!

(Posted on 2009-09-02 18:02:00 by Theo Bratosin)
  9. Foarte frumoase imaginile, o biserica pe cinste si un preot pe masura.Felicitari!

(Posted on 2009-08-18 18:40:00 by bubu)
  10. Foarte frumos.Felicitari!

(Posted on 2009-08-16 10:28:00 by zizu)

You are viewing the text version of this site.

Need help? check the requirements page.

Get Flash Player